Ana Sayfa > Bilgilendirme > Crack Nasıl Yapılır [Resimli Anlatım]

Crack Nasıl Yapılır [Resimli Anlatım]


1-05-2017, 17:09. Yazar: Onur™®

Crack yapabilmek için öncelikle oyunu kurmamız gerekiyor. Oyunu bilgisayarımıza yükledikten sonra crack işlemine geçebiliriz. Çünkü oyunun program files içinde olması gerekiyor. Tabii başka bir yere kurmadıysanız. Eğer kurulum sırasında hiç bir ayarı değiştirmediyseniz kurulum şuraya yapılır.

Bilgisayar/Yereldisk (C:)/Program Files/(Genelde Oyunun Firmasının Adı)/Oyunun Adı

Oyunumuzun Kurulumunu yaptığınızı düşünerek geçiyorum. Daha sonra oyunu CD olarak aldıysak CD’nin içindeki Crack dosyasını açıyoruz. Eğer sitemizden veya internetten indirdiyseniz  indirdiğiniz dosyanın içinde Crack yer almalıdır.Aksi belirtilmemiş ise bütün oyunlara indirdikten sonra crack yapmanız gerekir (bazı oyunlar istisna olarak crackli halde de paylaşılabilir) İndirdiğiniz dosya iso. dosyası ise Bilgisayar’a girin ve orada görünen oyunun CD’sine sağ tıklayıp aç deyin.  Eğer Cd’nin veya klasörün içinde Carck dosyası yoksa ve oyun açılmıyorsa mesaj-yorum olarak bize bildirin veya internetten arayıp indirmeyi deneyin. Daha sonra crack dosyasını bulduktan sonra işimize başlayabiliriz ama LÜTFEN SADECE RESİMLERE BAKMAYIN YAZILARI DA OKUYUNYOKSA HATA YAPABİLİRSİNİZ. 

Crack Nasıl YapılırCrack Nasıl Yapılır


 

1) CD’deki veya indirdiğiniz klasördeki Crack dosyasını açıyoruz. SKIDROW, RELOADED, CODEX (bunlar oyunları kıran gurupların isimleri) ...vb. olarak’da geçer.

 


Crack Nasıl YapılırCrack Nasıl Yapılır

 

2.) İçinde belki bir belkide birden fazla dosya bulunuyor olabilir. Bu resim temsilidir. Sizdekilerde "mb_wfas” yazmaz. Başka birden çok dosya olabilir.

 


Crack Nasıl Yapılır


 

3.) İçindeki BÜTÜN dosyaları kopyalıyoruz. İster not defteri olsun ister başka bir şey olsun hepsini kopyalamazsak çalışmayabilir.Ayrıca crack dosyası içerisinde .dll uzantılı dosya varsa onları C>windows>system32 klasörüne de atmanız gerekebilir.Crack Nasıl Yapılır


 

4.) Masaüstündeki oyunun kısayoluna sağ tıklayarak "Dosya  konumunu aç” diyoruz. (xp’de "Hedef Bul” yazar) .Eğer kısayol oluşmamışsa oyunu kurduğumuz klasörü kendimiz açmalıyız. Bu klasör kurulum sırasında hiç bir ayarlama yapmadıysanız (Bilgisayar > Yereldisk (C:) > Program Files > (Genelde Oyunun Firmasının Adı) > Oyunun Adı) gibi bir adrese kurulur. Burayı açmalısınız.

Eğer bilgisayarınız 64bit ise "Program Dosyaları (x86)” klasöründe arayabilirsiniz. Yine bulamazsanız adres çubuğundan aratın. Oda olmazsa oyunu tekrar yükleyin ve yüklerken kendi istediğiniz yeri seçin. Örneğin ( (D:)>Oyunlar>Oyun Adı )


 

Crack Nasıl YapılırCrack Nasıl Yapılır

 

 

5.) Açtığımız klasör oyunun asıl bilgilerinin bulunduğu bölümdür. Burada kopyaladığımız dosyanın aynısını görmemiz mümkün. Eğer aynısını göremiyorsanız yanlış yerdesiniz demektir. Diğer klasörlerin içine de bakın. Bu klasörü açtıktan sonra Yapıştır diyoruz.

 


Crack Nasıl Yapılır


 

6.) Karşımıza böyle bir uyarı çıkacak. "KOPYALA VE DEĞİŞTİR” diyoruz.  Böylece işlem tamamlanıyor.


 


Crack Nasıl Yapılır


 

7.) Daha sonra asıl uygulamaya sağ tıklayarak "Kısayol oluştur” diyebiliriz. Bu kısayolu da masaüstüne attığımızda  oyunumuzu masaüstünden çalıştırmamız mümkün hale gelecektir. Kısaca sağ tıkladıktan sonra "Gönder > Masaüstü” de diyebilirsiniz.Geri dön

tıkla