Ana Sayfa > Yarış Oyunları > The Crew 2 - FULL | Torrent indir

The Crew 2 - FULL | Torrent indir


20-06-2018, 02:09. Yazar: Onur™®

The Crew 2The Crew 2

 
The Crew 2 

FULL | Torrent indir | Tek Link - Oyun indir | Download | PC  

 
Ubisoft'un geçtiğimiz senelerde piyasaya sürdüğü The Crew, Need For Speed'in peş peşe başarısız yapımlar ile karşımıza çıkması dolayısı ile açılan boşluğu kapatma iddiası ile gelmişti. Amerika Birleşik Devletlerinin tamamını devasa bir haritaya sığdıran ilk oyun, eksikleri olsa da satış rakamları ile Ubisoft'u hoşnut etmeyi muvaffak olmuştu. Vakit içerisinde yayınlanan aktüellemeler ve DLC ile muhtevasal olarak da geliştirilen yapım, ikinci oyunu ile 29 Haziran'da raflardaki yerini almış olacak. Bugün ise oyunun kapalı betası oyunculara sunuldu. Bendeniz de hiç zaman kaybetmeden oyuna daldım ve The Crew 2'nin betasının bizlere neler sunduğunu, ve potansiyel olarak oyunun tam sürümünde bizleri nasıl bir tecrübenin beklediğini sizlere anlatmak istedim. Dilerseniz lafı fazla uzatmayalım ve başlayalım...
Evvela The Crew 2 ilk bakışta ilk oyundan ne gibi farklılıklar sunuyor? The Crew 2'ye ilk bakışta göreceğiniz en büyük fark natürel olarak oyunun grafiklerinde yaşanan gelişmeler olmuş. Anımsayacağınız üzere ilk oyun, çıkışından bir müddet sonra büyük bir grafik aktüellemesi almış ve oyunun metaryel sistemi Physical Based Rendering ile değiştirilmiş ve sanki nesil atlaması yaşanmıştı. The Crew 2 ise çıkışından itibaren bu sistemi kullanarak geliyor. Ancak ilk oyundan çok daha temiz ve kaliteli bir şekilde oyuncuya yansıtıldığını belirtebilirim. İlk yapımdaki o fazla parlak etkenler ikinci oyunda minimize edilmiş. Ayrı olarak ışıklandırmalar üzerinde de yoğun bir çalışma yapıldığı ilk bakışta dikkatleri çekiyor. Bilhassa akşam olduğunda şehir ışıklarının oluşturduğu görünüm harbiden hayranlık uyandırıcı derecede başarılı. Işıklandırma ile ilgili Forza Horizon 3 ile kıyasıya bir rekabete girişeceği net, hem de bir takım noktalarda daha başarılı olduğunu dahi belirtebilirim. Ancak yeniden de bu konuda hala Gran Turismo Sport'un eline su dökebilen yok, bunu da belirtmek gerekiyor.
 
The Crew 2 Araç Çeşitleri
 
Kaplamalar tarafında da yoğun bir çalışma yapılmış. Bilhassa kokpit görünümü ilk oyuna mukayese et çok daha ayrıntılı ve net gözüküyor. Çoğunlukla yarış oyunlarını kokpit görünümünde oynayan ben, fazlasıyla hoşnut kaldığımı söyleyebilirim. Yollardaki ayrıntılar da keza sınıfı geçiyor. Lakin oyunda görsel manada sizleri en çok heyecanlandıracak vaziyet manzaralarda gizli. Oyunun çizim mesafesi öylesine büyük ki, bir dağın tepesine çıktığınızda gerçek manada hemen hemen tüm Amerika'yı ayaklarınızın altında hissedebiliyorsunuz. Uzaktaki şehirlerin ışıkları, güneş doğarken oluşan manzara, keşke aynı motor ve harita kullanılarak şöyle GTA benzeri bir açık dünya oyunu yapılsa dedirtmeyi muvaffak oluyor. Aslına bakarsanız cidden, Ubisoft bu haritayı neden değerlendirmiyor? Konumuza dönelim. İlk oyunda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nin büyük şehirlerinin oyunda bulunsa da pek ayrıntılı tasarlanmadığını anımsıyoruz. Çok boş bir hissiyat veren şehir, oyuncuyu şehir dışında oynamaya itiyordu. İkinci oyunda ise bu durum kayda değer şekilde düzeltimiş. Artık şehir içerisinde insanların yürüdüğünü bile görebiliyorsunuz. Çok daha fazla ayrıntıyla süslenen şehir, tabii ki bir GTA veya Watch Dogs kadar olmasa da, bir araba yarışı oyunu için yeterli doluluğa sahip diyebiliriz. Sesler tarafında da büyük geliştirmeler mevcut. Bizzat ilk oyunun en beğenmediğim yanlarından biri araç sesleriydi. Sanki kayıt yardımı ile değil de, bilgisayar yardımı ile üretilmiş gibi kulak tırmalayan motor sesleri, ikinci oyunda yerini kulaklarınızın pasını silecek motor homurtularına bırakmış yerini. Araçların tekerlerinden gelen sürtünme sesleri, etraf sesleri de bütünü bitirmiş ve ilk oyunun eksiklerinin kapatıldığını ispat etmiş vaziyette.
Görsel ve işitsel yenilikleri bir kenara koyduktan sonra oyunun oynanış ve çeşitlilik tarafında neler sunduğuna göz atalım. Evvela The Crew 2, artık yanlızca bir araba yarışı oyunu değil. İçerisinde Uçak, motor, otomobil, tekne gibi birbirinden değişik araçları kullanabildiğiniz bir motorsporları oyunu diyebiliriz. İlk duyurulduğunda bu vaziyet biraz ters tesir yapmış ve Ubisoft acaba bu işin altından kalkabilecek mi dedirtmiş olsa da, betayı oynadıktan sonra kaygılarımın büyük çoğunluğunun kaybolduğunu söyleyebilirim. Toplamda kara, hava ve deniz olmak üzere üç kategoriye ayrılan araçların hepsi ayrıntılı ve önem verilerek hazırlanmış. Rastgele bir türdeki araçtan diğer türe geçiş yaparkenki akıcılık da gayet iyi kotarılmış ve bir olmamışlık hissi uyandırmıyor.

The Crew 2 Haritası ne kadar büyük?
 
Ancak birçoğumuz için asıl ehemmiyetli kategorinin otomobiller ve diğer kara araçları olduğunu hesaba katarsak, öncelikle bu tarafta ne gibi yenilikler ve iyileştirmelerin olduğundan söz edelim. Evvela tabii ki bir yarış oyunundaki en ehemmiyetli vaziyet, sürüş fizikleri oluyor. İlk oyunda yoğun şekilde tenkitlen ve sanki araçların teker üzerinde gitmiyor da kayıyormuş gibi hissettiren fiziklerde büyük geliştirmeler mevcut. Bunların başında araçların ağırlığı geliyor. Bilhassa Off-Road araçlar sahiden ağırlıklarını hissettiriyor ve yerde gittiklerine sizi ikna ediyor. Süspansiyon efektlerine yoğun bir gayret harcayan geliştiriciler, uzun müddet kamerayı aracın yanına çevirerek o ağırlığı izleyip süspansiyon hareketlerini incelemenize yol açacak. Aynı özen motorlar için de geçerli diyebilirim. Sokak araçlarında da geliştirmeler mevcut ancak off-road tarafındaki kadar kökten geliştirmelerin olmadığını söyleyebilirim. Ağırlık tarafında yapılan geliştirmeler ile araçlar ağırlığını hissettirebiliyor ancak yeniden de kayıyormuş hissiyatı tam manası ile yok edilememiş. Ayrı olarak ilk oyundan daha zor bir sürüş tecrübesinin sizi beklediğini de belirtebilirim. Modifiye tarafında ise daha ayrıntılara inme bahtına ulaşamadım. Büyük olasılıkla beta olduğu için bu özellikler şuanda aktif değil
 
Hava araçları tarafında ise bizleri akrobasi uçakları bekliyor. Tek motorlu ve pervaneli bu uçakların kullanımı hayli keyifli, bilhassa manzara izlemek için birebir olan bu araçları kullanmak da görüldüğü kadar zor değil. Birkaç dakikalık alıştırma mertebesinin hemen peşinden kontrollere hakim olup göklerde süzülmeye başlıyorsunuz. Deniz araçları ise oyunun en zayıf bölümü olmuş diyebilirim. Çoklukla dalgasız denizlerde dümdüz ilerlemek pek keyif vermiyor. Oyunda hiç olmasa da olurmuş diyebiliriz. Hız tekneleri yerine yelkenli gemiler olsaydı belki daha keyifli olabilirdi. Oyundaki yarış türleri ise betada gördüğüm kadarı ile ilk oyun ile hemen hemen aynı, karadaki yarışlar yine a noktasından b noktasına kadar yarışmak üzerine heyeti gözüküyor. Uçaklarda ise belli başlı akrobasiler ile puan toplamak veya konilerin arasından uçmak gibi görevleriniz oluyor. Deniz araçları da benzer görevlere sahip. Yarış tarafında keyifli anlar bizleri bekliyor diyebiliriz. Çevirimiçi oyun modlarında bizleri uzun süre başında tutabilecek kadar muhteva bulunacak gibi.
Uzun lafın kısası The Crew 2'nin kapalı betasını oynadığım 2-3 saatlik süre içerisinde beklentilerimin şu an için karşılandığını söyleyebilirim. Sürüş fiziklerinde yapılan iyileştirmeler, görsel taraftaki yenilikler, şehirlerin eskisi kadar boş olmaması, farklı araç tipleri ve arasındaki yumuşak geçişler gibi özellikler ile Forza Horizon 3'ün artık ciddi bir rakibi var diyebiliriz. Bakalım Ubisoft tam sürümde bizleri daha fazla içerik ve özellik ile etkilemeyi muvaffak olabilecek mi?
 
 

The Crew 2


The Crew 2The Crew 2


The Crew 2The Crew 2


The Crew 2The Crew 2

 


The Crew 2

 

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versions only)

İşlemci: Intel Core i5-2400s @ 2.5 GHz or AMD FX-6100 @ 3.3 GHz or equivalent

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 or AMD HD 7870 (2GB VRAM with Shader Model 5.0 or better)

 


The Crew 2

 

 


The Crew 2


soon

Geri dön

tıkla